Darček maska na tvár mini REGENERATION E v hodnote 14 € ku každej objednávke nad 59 €

VEĽMI CITLIVÁ PLEŤ NÁCHYLNÁ NA ALERGIE

Pokožka s týmto problémom je precitlivená na vplyvy prostredia ako je chlad alebo slnko. Dokonca ju môžu dráždiť aj látky, s ktorými prichádza každý deň do styku, napr. čistiace prostriedky, vonné látky, farbivá alebo konzervačné prísady v kozmetických výrobkoch. Pokožka reaguje tak, že začne svrbieť, červenať, vytvárať vyrážky, pľuzgiere, papuly alebo môže aj opúchať. Treba rozlišovať medzi neznášanlivosťou pokožky a skutočnou alergiou. V prípade alergie imunitný systém prehnane reaguje na kontakt s alergénom.

Kto obvykle má citlivú pokožku?

Citlivú pokožku majú najmä starší ľudia, ľudia s typom pokožky citlivým na svetlo a ľudia s takzvanou atopickou dispozíciou, tj. genetickou predispozíciou pre nadmerne citlivú pokožku. Postihnutí majú sklon k alergiám typu senná nádcha, alergická astma, atopická dermatitída / neurodermatitída alebo potravinové alergie.

TIP ODBORNÍKA

Na upokojenie pokožky používajte upokojujúcu starostlivosť pomocou jemných, nie príliš hutných receptúr.

Vďaka ktorým faktorom môže byť pokožka citlivejšia?

Rôzne vonkajšie vplyvy môžu viesť k zvýšenej citlivosti pokožky. Príklady:

  • Extrémne klimatické podmienky
  • Zmena teploty
  • Klimatizácia
  • Častý kontakt s vodou
  • Mydlo
  • Nedostatočná alebo nesprávna starostlivosť, ktorá nezodpovedá typu pokožky

Psychický a fyzický stres a nezdravý životný štýl môžu navyše zvýšiť citlivosť pokožky.

Čo robiť s citlivou pokožkou?

Vyhýbajte sa rizikovým faktorom

Vyvarujte sa nadmernému UV žiareniu alebo používajte primeranú ochranu pred slnkom. Chráňte pokožku pred extrémnymi výkyvmi teploty primeraným odevom. Znížte kontakt s vodou a vlhkým prostredím.

-

Používajte vhodné prostriedky starostlivosti

Vyvarujte sa vysúšaniu, dráždivých čistiacich látok, dráždivých peelingov, výrobkov obsahujúcich alkohol a vonných látok v kozmetike. Dôsledná denná hydratačná starostlivosť môže zvýšiť odolnosť pokožky.

-

Životný štýl

Zdravý, vyvážený a vnímavý.

ODPORÚČAME STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

PROBALANCE

PROBALANCE

V prípade mierne podráždenej pokožky, alebo pokožky náchylnej na alergie, musí byť pokožka nielen schopná regenerácie, ale musíme podporovať aj jej prirodzenú ochranu. Hrozilo by, že zareaguje nadmerným začervenaním, pálením alebo svrbením, keď je vystavená stresu, alebo škodlivým environmentálnym vplyvom.

Účinné látky v PROBALANCE jemne pomáhajú pokožke obnoviť jej prirodzenú rovnováhu a postupne posilňujú vlastnú obranyschopnosť pokožky. Aby mohla opäť relaxovať a cítiť sa pohodlnejšie.

Vysoko kvalitná účinná látka z koreňa sladkého drievka pokožku upokojuje. Panthenol a aloe vera podporujú prirodzenú ochranu pokožky s cieľom posilniť ju pre každodenný mestský život a jeho vplyvy.