Darček maska na tvár mini REGENERATION E v hodnote 14 € ku každej objednávke nad 59 €

DERMATOLOGICKÁ SLNEČNÁ OCHRANA

Citlivá pokožka reaguje na UV žiarenie obzvlášť citlivo a vyžaduje si špeciálnu starostlivosť a ochranu na slnku. Ochrana pred slnkom preto slúži na prevenciu akútneho a chronického poškodenia UV žiarením.

3 zásady ochrany pred UV žiarením:

 • Vyvarujte sa dlhodobému a intenzívnemu vystaveniu slnku počas poludnia
 • Chráňte pokožku pred UV žiarením nie len kozmetikou, ale aj vhodným oblečením
 • Používanie opaľovacích krémov s vyšším SPF (min. SPF 25)

Čím je slnko na oblohe najvyššie, tým intenzívnejšie pôsobia UVB lúče zodpovedné za spálenie a fotokarcinogenézu (rakovinové ochorenie spôsobená UV svetlom). Všeobecne sa preto odporúča vyhýbať sa slnku v našich zemepisných šírkach v letných mesiacoch medzi 11:00 a 15:00. To platí pre všetkých, najmä pre ľudí citlivých na svetlo, ako sú deti, starší ľudia, ľudia s fotodermatózami (kožné ochorenia spôsobené UV žiarením) a pri užívaní fotocitlivých liekov (lieky, ktoré zvyšujú citlivosť pokožky na slnečné svetlo). Dojčatá by spravidla nemali byť počas prvého roku života vystavené priamemu slnku vôbec.

Dodatočná ochrana pred slnkom

Všeobecne sa odporúča vyhýbať sa slnku alebo aspoň rozumne využívať obdobie medzi 11:00 a 15:00. Patrí sem textilná ochrana tela pred slnečným žiarením s UV ochranným odevom. Vlastnosti UV filtra textílií závisia od typu vlákna, hustoty väzby, farby, stavu napínania a vlhkosti. Čím hustejšie je látka utkaná, tým je farba tmavšia a suchšia, tým lepšia je UV ochrana.

Správna ochrana pred slnkom

Odkryté časti tela, ktoré sú vystavené slnku, treba tiež natrieť vhodným krémom na opaľovanie. Mala by byť vhodne zvolená konzistencia (tekutina, krém, sprej), zodpovedajúceho typu pokožky, oblasti tela a účelu použitia (napr. pobyt vo vode, snehu atď.). Pokiaľ ide o vlastnosti svetelného filtra, výrobok na ochranu pred slnečným žiarením by mal zodpovedať jednotlivému typu svetla a určenému použitiu (napr. Detská pokožka, voda atď.).

TIP ODBORNÍKA

Po opaľovaní resp. pobyte na slnku je vhodné použiť gél / krém po opaľovaní. Ten dodáva namáhanej pokožke upokojujúcu vlhkosť, ochladzuje a osviežuje ju.

UVA

Slnečné žiarenie

Slnečné žiarenie zahŕňa UVB a UVA žiarenie. Oba typy žiarenia majú škodlivé účinky a sú zodpovedné za spálenie alebo predčasné starnutie pokožky spôsobené UV žiarením.

Zastrešujúca asociácia európskych výrobcov kozmetiky (COLIPA) vyvinula jednotnú schému označovania opaľovacích krémov. Toto uľahčuje spotrebiteľovi výber produktu, ktorý chráni pred UVB aj UVA žiarením. Jedná sa o písmená „UVA“ v jednoduchom kruhu.

Tipy pre zodpovedné správanie sa na slnku

Doprajte svojej pokožke aby si na slnko zvykala pomaly - prvé opaľovanie v polotieni.

 • Aplikujte slnečné krémy 30 minút pred vychádzaním na slnko a v dostatočnej dávke.
 • Medzi 11. a 15. hodinou sa vyhýbajte priamemu slnku.
 • Vždy noste ochranný odev, slnečnú čiapku a slnečné okuliare.
 • Nikdy nevystavujte deti mladšie ako 1 rok priamemu slnku, do 3 rokov extrémne obmedzene, staršie deti len s veľmi vysokým SPF, čiapkou, slnečnými okuliarmi a textilnou ochranou proti slnečnému žiareniu.
 • Aplikáciu krému opakujte pravidelne; najmä po kúpaní, výdatnom potení a vysušení. Pozor, mraky prepúšťajú aj UV lúče.
 • Vyhýbajte sa príliš dlhému pobytu na slnku.
 • Pomaly získané opálenie vydrží na pokožke dlhšie.
 • V prípade akútneho a opakovaného spálenia sa na slnku, najmä u detí, pri spozorovaní trvalých kožných zmien na miestach vystavených slnku, sa odporúča konzultácia s dermatológom.
 • Dbajte na dostatočný prísun tekutín.

ODPORÚČAME STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

SUN

SUN

Citlivá pokožka, obzvlášť s neurodermatitídou, rosaceou alebo psoriázou reaguje obzvlášť citlivo na UV žiarenie a potrebuje primeranú starostlivosť a ochranu na slnku.

Vďaka systému SymUrban ™ a starostlivo vybraným filtrom na ochranu pred svetlom od SPF 20 do 30 ponúka DADO SENS SUN spoľahlivú ochranu pred UV lúčmi. Receptúry sú prispôsobené rôznym potrebám, napríklad aj pre jemnú detskú pokožku.

Komplex účinných látok spomaľujúcich starnutie so SymUrban ™ chráni pokožku pred UV žiarením a podporuje prirodzenú ochranu pokožky s cieľom posilniť ju pre každodenný mestský život. Ektoín a vitamín E podporujú proces regenerácie pokožky. Panthenol a alantoín majú výživný a upokojujúci účinok, mandľový olej a jojobový olej rozvíjajú svoj jemný ošetrujúci účinok v SUN CREAM KIDS.

ĎALŠIE TÉMY TÝKAJÚCE SA POKOŽKY